SAVVY JUMBO 600
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9 m
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
SAVVY JUMBO 600
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | SAVVYJUMBO600 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 9 m |
| Maks. kapacitet | 18 m3/t (5 l/s) |
| Fri passage | 35 mm (1,4") |
| El-motor | 0,55 kW (0,75 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 245 mm |
| Højde | 372 mm |
| Vægt | 6 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Løbehjul | Forstærket termoplastik |
| Pumpehylster | Farvebelagt aluminiumslegering |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27,7 m3/t
Maks. løft: 18 m
230V / 1,5 kW
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Borerig
Dieselmotor: 23,5 kW
Vægt: 1900 – 2300 kg
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 9 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 5,4 ± 5% ohm
Vægt: 1100 kg
800 x 550 x 750 mm
STORM 90 L800 18/40 ton
Diameter: 1045 / 900 mm
Bredde: 800 mm
Kellyrig
Motor: 103 kW
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 23.000 kg
230V-Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 144 m3/t
Maks. løft: 21 m
Fripassage: 76 mm
M5
Dykket slampumpe | m. niveauvipper
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 39 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 1,3 kW
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 300 l/min
Maks power: 150 kW
Vægt: 170 kg