BA400G D500
Traktordrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Traktordrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3000 m3/t
Maks. løft: 23 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 3×12″ IT x 20″
Støjdæmpet kabinet: Nej
BA400G D500
Traktordrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 3 x 12" IT |
| Sug | 20" |
| Maks. kapacitet | 3000 m3/t (800 l/s) |
| Maks. løft | 23 m |
| Fri passage | 100 mm |
| Vakuumsystem | MP100 (100 m3/t) |
| Drivkafraft | PTO traktordrevet |
| Maks. omdrejninger / min. | 1000 |
| Nødvendig power | 125 kW |
| Samling | 3-punkts ophængsramme |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Tørvægt | 3500 kg |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 2,7 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 16,1 ± 5% ohm
Vægt: 440 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Ø600×600
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 105 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 353 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fripassage: 76 mm
Hydraulisk kapsav
Diamantklinge: 18″
Skæredybde: 187 mm
Vægt: 8,1 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 86,4 m3/t
Maks. løft: 18 m
400V / 3,7 kW
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
Double Head boremotor
Moment: 32 kNm
Rotation: 140 rpm
Vægt: 685-875 kg