GOVOX-U 337
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 72 m3/t
Maks. løft: 18 m
400V / 3,7 kW
GOVOX-U 337
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | 10415 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 18 m |
| Maks. kapacitet | 72 m3/t (20 l/s) |
| Fri passage | 55 mm (2") |
| El-motor | 3,7 kW (5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 376 mm |
| Højde | 712 mm |
| Vægt | 49 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Mobil kompressor med generator
Til engangsbrug
6″
Hydraulik hammer
Hydraulik hammer
Frithængende vibrator
Gravemaskine: 17-24 t
Excentrisk moment: 4,1 kgm
Maks centrifugalkraft: 280,7 kN
El-drevet bentonitpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 23 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Åben ramme: Ja
Hydraulisk generator
Maks power: 26 kVA
Maks tryk: 280 bar
Vægt: 120 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 31 m
400V / 7,5 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 48 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 2,2 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 13 m.kg
Olieflow: 198 L/min
Totalvægt uden klemmer: 1290 kg
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 19 Hz
Maskinstørrelse: 7-20 ton
Vægt: 13 kg
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 138 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 8,3 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW