TANK 8370
8″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 50 m
400V / 37 kW
TANK 8370
8″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK8370 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 8" |
| Maks. løft | 50 m |
| Maks. kapacitet | 330 m3/t (91,6 l/s) |
| Fri passage | 20 mm (0,8") |
| El-motor | 37 kW (50 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 532 mm |
| Højde | 1256 mm |
| Vægt | 510 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Hydraulisk vibrator
Maks. vibrationskraft: 70 kN
Frekvens: 35 Hz
Vægt: 40 kg
Kerneboremotor
Moment: 27 kNm
Rotation: 900 rpm
Vægt: 850 kg
Hydraulisk højtryksrenser til rensning af rør
Maks. Spuletryk: 460 bar
Maks. output: 50 l/min
Vægt: 85 kg
Malaguti Presstang & Adapter til PLURY vibrator
Fås i flere størrelser
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 12 m3/t
Maks. løft: 11 m
230V / 0,66 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 120 x 105 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Måle- og kontrolinstrument til præcis fundering
Dykket slampumpe | m. niveauvipper
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 34,8 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 0,9 kW
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 17 m
Fri passage: 42 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Støjdæmpet kabinet: Ja