XJS 50 D175
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 50 produceres i følgende varianter:
XJS 50 D160
XJS 50 D175
Leverandør: SULZER
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 91,6 m3/t
Maks. løft: 28 m
400V / 5,6 kW
XJS 50 D175
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 50 produceres i følgende varianter:
XJS 50 D160
XJS 50 D175
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00860108 |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 2,5", 3", 4" |
| Maks. løft | 28 m |
| Maks. kapacitet | 91,6 m3/t (25,4 l/s) |
| Fri passage | 48 x 60 m |
| El-motor | 5,6 kW (7,5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 789 mm |
| Vægt | 59 kg |
| Kabel | 20 m |
| Maks. antal start / time | 30 |
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 99 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 8,3 kW
Kerneboremotor
Moment: 3,95 kNm
Rotation: 1400 rpm
Vægt: 230-280 kg
Vejtørrer
Til udtørring af revner i asfalt og beton
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 87 m3/t
Maks. løft: 48,5 m
400V / 11 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 11 m
230V / 0,9 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 16 m
230V / 1,5 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 313 m3/t
Maks. løft: 35 m
Fripassage: 76 mm
MOVAX-styresystem
Avanceret
7″ skærm
Styring: Manuel
Dykket slampumpe | m. niveauvipper
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 36 m3/t
Maks. løft: 13 m
400V / 0,9 kW