SAVVY 300
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
SAVVY 300
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 12 m3/t
Maks. løft: 7,5 m
Vægt: 4 kg
230V / 0,25 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
| Varenr | SAVVY300 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 7,5 m |
| Maks. kapacitet | 12 m3/t (3,3 l/s) |
| Fri passage | 6 mm (0,25") |
| El-motor | 0,25 kW (0,5 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 244 mm |
| Højde | 306 mm |
| Vægt | 4 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Pumpehylster | Farvebelagt aluminiumslegering |
| Løbehjul | Forstærket termoplastik |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Video
Relaterede varer
-
FLS 750
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW -
J 15
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
J 12
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
X-VOX 215S
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27,7 m3/t
Maks. løft: 18 m
230V / 1,5 kW -
X-VOX 208A
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Vi har også
-
HGG 200
Hydraulisk ground power generator
Maks. output: 28,5 VDC
Nominel strøm: 40 – 420 A
Vægt: 52 kg -
MULTIPLUS 1
ELEKTRONISK KONTROLPANEL
1 motor, Range 0,5÷20HP
-
Serie 400
Spuns
Maks. dybde: 6,00 m
Plader, L: 2,00 m – 6,00 m -
Kompakterhjul STORM 90 L800 18/40 ton
STORM 90 L800 18/40 ton
Diameter: 1045 / 900 mm
Bredde: 800 mm -
B40 BVBMC
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 21 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 18 mm
Afgang x Sug: 1,5″ x 1,5″
Materiale: Bronze -
SAVVY 600
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 15 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 6 kg
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
BV150 D275
Dieseldrevet bentonitpumpe
Maks. kapacitet: 500 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja -
BA180E D328
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja -
KB-70S
Hydraulisk jordbor
Gravemaskine: 35-50 t
Diameter på hul: 420-1500 mm
Rotationshastighed: 10-120 rpm
















