XJ 25 ND
Dykket drænpumpe
Kan udstyres med indbygget pumpekontrol
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJ 25 produceres i følgende varianter:
XJ 25 ND – Normaltryk
XJ 25 HD – Højtryk
Leverandør: SULZER
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 66 m3/t
Maks. løft: 22 m
400V / 2,5 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
XJ 25 ND
Dykket drænpumpe
Kan udstyres med indbygget pumpekontrol
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJ 25 produceres i følgende varianter:
XJ 25 ND – Normaltryk
XJ 25 HD – Højtryk
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00860017 – Ekskl. indbygget pumpekontrol |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 22 m |
| Maks. kapacitet | 66 m3/t (18,3 l/s) |
| Fri passage | 7,5 x 22 m |
| El-motor | 2,5 kW (3,4 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 699 mm |
| Vægt | 39 kg |
| Kabel | 20 m H07RN8-F |
| Maks. antal start / time | 30 |
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 198 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 1800 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 103 kg
Kerneboremotor
Moment: 17,8 kNm
Rotation: 1400 rpm
Vægt: 500 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 86,4 m3/t
Maks. løft: 18 m
400V / 3,7 kW
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 11 kW
Maks. spoleeffekt: 11,5 kW
Vægt: 100 kg
Hybrid stempelpumpe
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ eller 6″
Passer til 2″ og 3″ slanger
Hydraulisk vibrator
Gravemaskine: 17-21 t
Excentrisk moment: 4,1 kgm
Centrifugalkraft: 400 kN
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 3 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 16,1 ± 5% ohm
Vægt: 290 kg
Vandoppustede barrierer
Sikkerhed og stabilitet i alle størrelser op til 1,2 m højde, samt beskyttelse mod oversvømmelse i vådområder op til 0,9 m dybe.
Hydraulisk pælehammer
Slagkraft: 0-35 kNm
Lod: 3100 kg
Driftstryk, olie: 250 bar