STORMY 337S
3″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 3,7 kW
STORMY 337S
3″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | STORMY337S |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 15 m |
| Maks. kapacitet | 78 m3/t (21,7 l/s) |
| Fri passage | 25 mm (1") |
| El-motor | 3,7 kW (5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1450 |
| Diamater | 382 mm |
| Højde | 762 mm |
| Vægt | 115 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 2,7 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 16,1 ± 5% ohm
Vægt: 440 kg
Malaguti Presstang & Adapter til PLURY vibrator
Fås i flere størrelser
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 220 l/min
Maks power: 132 kW
Vægt: 170 kg
Hydraulisk højtryksvaskesystem
Maks. vand flow: 30 l/min
Styring: manuel
Pumpe type: HPW 200
Hydraulisk generator
Maks power: 20,1 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 120 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 241 m3/t
Maks. løft: 35 m
Fripassage: 76 mm
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 120 x 105 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2143-2157 o/m
Vægt: 525 kg
Gravemaskinestørrelse: 12000-18000 kg
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 5,5 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 9,9 ± 5% ohm
Vægt: 900 kg
Rotationsboremotor
Moment: 300 kNm
Rotation: 31 rpm
Vægt: 8600 kg