JS 15 D 126
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
JS 15 produceres i følgende varianter:
JS 15 D 114 – 400V
JS 15 D 126 – 400V
JS 15 DKS 126 – 400V | m. niveauvipper
Leverandør: SULZER
Dykket slampumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 39 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 1,3 kW
JS 15 D 126
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
JS 15 produceres i følgende varianter:
JS 15 D 114 – 400V
JS 15 D 126 – 400V
JS 15 DKS 126 – 400V | m. niveauvipper
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00831438 |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 16 m |
| Maks. kapacitet | 39 m3/t (10,8 l/s) |
| Fri passage | 45 x 40 m |
| El-motor | 1,3 kW (1,7 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 584 mm |
| Vægt | 18 kg |
| Kabel | 20 m |
Dykket slampumpe | m. niveauvipper
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 39 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 1,3 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 36 m3/t
Maks. løft: 13 m
400V / 1,3 kW
Dykket slampumpe | m. niveauvipper
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 36 m3/t
Maks. løft: 13 m
400V / 0,9 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 36 m3/t
Maks. løft: 13 m
400V / 0,9 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 11 m
400V / 0,9 kW
230V-Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 50 m
400V / 37 kW
Spuleboremotor
Til placering af filtre ved grundvandssænkning
Hydraulisk generator
Maks power: 3,5 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 26 kg
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27,7 m3/t
Maks. løft: 18 m
400V / 1,5 kW
Ø500×200
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 44 m3/t
Maks. løft: 18,2 m
400V/230V / 1,5 kW
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 10 m.kg
Olieflow: 189 L/min
Totalvægt uden klemmer: 1270 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 90 l/min
Maks power: 27 kW
Vægt: 28 kg