GOVOX-G 322
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 57 m3/t
Maks. løft: 15,5 m
400V / 2,2 kW
GOVOX-G 322
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOVOX-G322 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 15,5 m |
| Maks. kapacitet | 57 m3/t (15,8 l/s) |
| Fri passage | 47 mm (1,9") |
| El-motor | 2,2 kW (3 Hk) |
| Spændning | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 464 mm |
| Højde | 643 mm |
| Vægt | 59,5 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRL-03 (Tilkøb) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 5,5 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 9,9 ± 5% ohm
Vægt: 900 kg
KAPACITIV NIVEAUSKIFTER
Pumper op til 1 HK
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 3,7 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 60 m3/t
Maks. løft: 55 m
400V / 11 kW
Rotationsboremotor
Moment: 175 kNm
Rotation: 100 rpm
Vægt: 2250 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 1,5 kW
Nedbrydningshammer
Slagkraft, J: 22
Mejsel: 19 x 50 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 2.100
Hydraulisk kapsav
Diamantklinge: 20″
Skæredybde: 212 mm
Vægt: 9,2 kg
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2111-2143 o/m
Vægt: 340 kg
Gravemaskinestørrelse: 8000-22000 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 16 m
Fri passage: 40 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern