XJS 80 D175
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 80 produceres i følgende varianter:
XJS 80 D175
XJS 80 D195
Leverandør: SULZER
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 27,5 m
400V / 8,3 kW
XJS 80 D175
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 80 produceres i følgende varianter:
XJS 80 D175
XJS 80 D195
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00860011 |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 2,5", 3", 4" |
| Maks. løft | 27,5 m |
| Maks. kapacitet | 90 m3/t (25 l/s) |
| Fri passage | 48 x 60 m |
| El-motor | 8,3 kW (11,1 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 789 mm |
| Vægt | 64 kg |
| Kabel | 20 m |
| Maks. antal start / time | 30 |
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 99 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 8,3 kW
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 20 l/min
Maks power: 14 kW
Vægt: 16 kg
Rotationsboremotor
Moment: 100 kNm
Rotation: 69 rpm
Vægt: 3400 kg
Nedbrydningshammer
Slagkraft, J: 60
Mejsel: 32 x 160 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 1.560
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 0,7 m.kg
Olieflow: 26 L/min
Totalvægt uden klemmer: 185 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 46 m3/t
Maks. løft: 53 m
Fri passage: 14 mm
Afgang x Sug: 2″ x 2″
Materiale: Støbejern
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 57 m3/t
Maks. løft: 15,5 m
400V / 2,2 kW
Aluminium
Maks. dybde: 2,40 m
Plader, L: 1,50 m – 3,00 m
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 220 bar
Maks. vand output: 50 l/min
Vægt: 225 kg
Hydraulisk kapsav
Diamantklinge: 20″
Skæredybde: 212 mm
Vægt: 9,2 kg
Hydraulisk drivstation
13 hk Honda benzin
Vægt: 81 kg
Mål: 710 x 595 x 645 mm