E 3.50
Fjernstyret borerig på larvefødder med 4 stabilisatorer.
Leverandør: EMCI
E 3.50
Fjernstyret borerig på larvefødder med 4 stabilisatorer.
Leverandør: EMCI
| Mærke | EMCI |
|---|---|
| Motor | 23,5 kW, 31,5 Hk |
| Dieseltank | 28 L |
| Batteri | 12 V |
| Rotorhoved - Moment | 220 daNm |
| Rotorhoved - hastighed | 400 rpm |
| Maste - Pull up | 2400 daN |
| Maste - Pull down | 1500 daN |
| Klemmer - åbning | 170mm |
| Klemmer - kraft | 12000 daN |
| Stabilisatorer | 4 |
| Vægt | 1900 – 2300 kg |
Kellyrig
Motor: 103 kW
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 23.000 kg
Kellyrig
Motor: 55 kW
Kraft: 9.000 daN
Vægt: 9.000 kg
Borerigs
Motor: 128 kW
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 24.000 kg
Borerigs
Motor: 17 kW
Kraft: 1.500 daN
Vægt: 1.300 kg
Boremast
Gravemaskine: 30-45 ton
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 5.000-7.000 kg
Boremast
Gravemaskine: 2-3 ton
Kraft: 950 daN
Vægt: 205 kg
Rig til sugespidsfiltre
Montering af sugespidsfiltre til grundvandssænkning
Borerig
Dieselmotor: 55,4 kW
Vægt: 3800 – 4200 kg
Borerig
Dieselmotor: 55,4 kW
Vægt: 2950 – 3400 kg
Borerig
Dieselmotor: 35 kW
Vægt: 2450 – 2700 kg
Aluminium
Maks. dybde: 2,40 m
Plader, L: 1,50 m – 3,00 m
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 850 m3/t
Maks. løft: 110 m
Fri passage: 31 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Ja
ELEKTRONISK KONTROLPANEL
1-fasede og 3-fasede pumper op til 12A (5,5 kW)
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Multifunktionel boremotor
Moment: 52,6 kNm
Rotation: 134 rpm
Aksel, indv. ø: 135 / 172 mm
Med Hammer klo
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 4/8 kVA
Svejsning: 40 – 300 A
Vægt: 92 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 35 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 2″ x 2″
Materiale: Bronze
Caffini membranpumpe
Tommer: 4″
Tørstof håndtering (Ø): 60
Max. løftehøjde (m): 15
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 220 bar
Maks. vand output: 50 l/min
Vægt: 225 kg