E 7.50
Fjernstyret borerig på larvefødder med 4 stabilisatorer.
Leverandør: EMCI
E 7.50
Fjernstyret borerig på larvefødder med 4 stabilisatorer.
Leverandør: EMCI
| Mærke | EMCI |
|---|---|
| Motor | 55,4 kW, 74,3 Hk |
| Dieseltank | 65 L |
| Batteri | 12 V |
| Rotorhoved - Moment | 450 daNm |
| Rotorhoved - hastighed | 530 rpm |
| Maste - Pull up | 4000 daN |
| Maste - Pull down | 2500 daN |
| Klemmer - åbning | 230 mm |
| Klemmer - kraft | 20000 daN |
| Klemmer - Breaking torque | 1900 daNm |
| Stabilisatorer | 4 |
| Vægt | 3800 – 4200 kg |
Kellyrig
Motor: 103 kW
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 23.000 kg
Kellyrig
Motor: 55 kW
Kraft: 9.000 daN
Vægt: 9.000 kg
Borerigs
Motor: 128 kW
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 24.000 kg
Borerigs
Motor: 17 kW
Kraft: 1.500 daN
Vægt: 1.300 kg
Boremast
Gravemaskine: 30-45 ton
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 5.000-7.000 kg
Boremast
Gravemaskine: 2-3 ton
Kraft: 950 daN
Vægt: 205 kg
Rig til sugespidsfiltre
Montering af sugespidsfiltre til grundvandssænkning
Borerig
Dieselmotor: 55,4 kW
Vægt: 2950 – 3400 kg
Borerig
Dieselmotor: 35 kW
Vægt: 2450 – 2700 kg
Borerig
Dieselmotor: 23,5 kW
Vægt: 1900 – 2300 kg
Quickshore
Maks. dybde: 2,00 m
Plader, L: 1,50 m – 2,10 m
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 82,8 m3/t
Maks. løft: 25 m
400V / 3,7 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 0-6 m.kg
Olieflow: 148 L/min
Totalvægt uden klemmer: 1382 kg
Hydraulisk pumpe
Maks. væske flow: 150 l/min
Maks. power: 23 kW
Vægt: 30 kg
230V-Entreprenørpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 13 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 6 kW
Maks. spoleeffekt: 5,5 kW
Vægt: 58 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 353 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fripassage: 76 mm
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 11 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 5,4 ± 5% ohm
Vægt: 2900 kg
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 11 m
400V / 0,9 kW