SAVVY 600
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
SAVVY 600
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 15 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 6 kg
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
| Varenr | 10375 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 11 m |
| Maks. kapacitet | 15 m3/t (4,2 l/s) |
| Fri passage | 6 mm (0,25") |
| El-motor | 0,55 kW (0,75 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 244 mm |
| Højde | 341 mm |
| Vægt | 6 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Løbehjul | Forstærket termoplastik |
| Pumpehylster | Farvebelagt aluminiumslegering |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Video
Relaterede varer
-
CompAir kompressor
CompAir (NY)
Mobil kompressor med generator
Pris: 218.000,-
-
Filter
Filter / Sugespidser (NY)
Til engangsbrug
Pris: 8,-/stk.
-
6” støbeslange
Støbeslange (God)
6″
Pris: 4.000,-
-
Vistarini hydraulisk hammer 8182
Vistarini hammer (NY)
Hydraulik hammer
Pris: 5.000,-
-
Vistarini hydraulisk hammer
Vistarini hammer (NY)
Hydraulik hammer
Pris: 4.000,-
Vi har også
-
BA150KS D285
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 400 m3/t
Maks. løft: 27 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja -
JS 12 W 104
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 11 m
230V / 0,9 kW -
BA150E D285 K ATEX
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″ -
MAG 1600 M
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 15 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 3,2 ± 5% ohm
Vægt: 3300 kg -
PT150 D185
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″ -
HH27
Nedbrydningshammer
Slagkraft: 105
Mejsel: 32 x 160 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 1.260 -
HVD 18 55-24
Hydraulisk vibrator
Maks. vibrationskraft: 18 kN
Frekvens: 55 Hz
Vægt: 13 kg -
PA-50S
Hydraulisk boremotor
Gravemaskine: 25+ t
Boredybde: 6 m
Moment: 50000 Nm
Bor Ø: 400 mm -
BA150E D285
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Nej -
GOMAX 455
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 144 m3/t
Maks. løft: 21 m
Fripassage: 76 mm

















