SMART-V 750
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
230V-Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
SMART-V 750
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | SMART-V750 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 15 m |
| Maks. kapacitet | 19 m3/t (5 l/s) |
| Fri passage | 7 mm (0,3") |
| El-motor | 0,75 kW (1 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 184 mm |
| Højde | 361 mm |
| Vægt | 14 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfri stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27,7 m3/t
Maks. løft: 18 m
230V / 1,5 kW
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Hydraulisk generator
Maks power: 12 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 60 kg
Malaguti Tvillinge hjul til PLURY vibrator
Fås i flere størrelser: TWIN WHEEL 130 1/4.5 ton – TWIN WHEEL 3508/40 ton
PTO traktor drevet pumpe
Maks. kapacitet: 3000 m3/t
Maks. løft: 23 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 3x 12″ IT x 20″
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 600 l/min
Maks. tryk: 15 bar
Vægt: 43 kg
Inkl. jordbor Ø150 & Ø200
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 32 m3/t
Maks. løft: 39 m
Fri passage: 12 mm
Afgang x Sug: 1,5″ x 2″
Materiale: Støbejern
Hydraulisk generator system
Maks power: 20,1 kVA
Pumpehastighed: 650 – 3000 rpm
Vægt: 80-350 kg
Nedbrydningshammer
Slagkraft, J: 60
Mejsel: 25 x 108 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 1.560
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 120 x 105 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk højtryksvaskesystem
Maks. vand flow: 90 l/min
Styring: automatisk
Pumpe type: HPW 180