SMART LITE BASE 400
1″+ 2″ bundsuger
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
230V-Bundsuger
Tilslutning: 1″+2″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 10,5 kg
230V / 0,4 kW
Ekskl. niveavipper
SMART LITE BASE 400
1″+ 2″ bundsuger
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | 10369 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 1", 2" |
| Maks. løft | 11 m |
| Maks. kapacitet | 14,4 m3/t (4 l/s) |
| Fri passage | 2 mm (0,1") |
| El-motor | 0,4 kW (0,5 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 215 mm |
| Højde | 304 mm |
| Vægt | 10,5 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Aluminium |
| Løbehjul | Polyurethan |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Mobil kompressor med generator
Til engangsbrug
6″
Hydraulik hammer
Hydraulik hammer
Hydraulisk trykforstærker til cylinder
Hydraulisk flow: 10 l/min
Maks. tryk: 700 bar
Vægt: 13,5 kg
230V-Bundsuger
Tilslutning: 1″+2″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 10,5 kg
230V / 0,4 kW
Ekskl. niveavipper
Hydraulisk vibrator
Maks. vibrationskraft: 18 kN
Frekvens: 55 Hz
Vægt: 13 kg
STORM 40 L200 1/4.5 ton
Diameter: 505 / 400 mm
Bredde: 200 mm
Caffini membranpumpe
Tommer: 2″
Tørstof håndtering (Ø): 28
Max. løftehøjde (m): 15
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2130 o/m
Vægt: 72 kg
Gravemaskinestørrelse: 1000-2000 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 90 l/min
Maks power: 27 kW
Vægt: 28 kg
Malaguti Tvillinge-plade til PLURY vibrator
Fås i flere størrelser: TWIN PLATE 100 1/4 ton – TWIN PLATE 200 7/40 ton
Hydraulisk dykpumpe
Maks. output: 3000 l/min
Maks. løft: 35 m
Vægt: 20 kg
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 2600 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 103 kg