STORMY 455P
4″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 135 m3/t
Maks. løft: 17,5 m
400V / 5,5 kW
STORMY 455P
4″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | STORMY455P |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 4" |
| Maks. løft | 17,5 m |
| Maks. kapacitet | 135 m3/t (37,5 l/s) |
| Fri passage | 25 mm (1") |
| El-motor | 5,5 kW (7,5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1450 |
| Diamater | 420 mm |
| Højde | 826 mm |
| Vægt | 124 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
Hydraulisk generator
Maks power: 80 kVA
Maks tryk: 420 bar
Vægt: 279 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 24 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,75 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 3,7 kW
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 30 Hz
Maskinstørrelse: 0-5 ton
Vægt: 13 kg
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Hydraulisk generator
Maks power: 35 kVA
Maks tryk: 280 bar
Vægt: 175 kg
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 19 Hz
Maskinstørrelse: 7-20 ton
Vægt: 13 kg
Rotationsboremotor
Moment: 100 kNm
Rotation: 69 rpm
Vægt: 3400 kg
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 2500 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 74 kg