GOCUT 315
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 39 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 1,5 kW
GOCUT 315
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOCUT315 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 16 m |
| Maks. kapacitet | 39 m3/t (10,8 l/s) |
| Fri passage | 25 mm (1") |
| El-motor | 1,5 kW (2 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 301 mm |
| Højde | 463 mm |
| Vægt | 26,5 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Skærespids | Tungsten karbid |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRL-03F (Tilkøb) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 51 m3/t
Maks. løft: 17 m
400V / 2,2 kW
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 1300 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 74 kg
Underborer
Til forboring for indføring af kloakrør, fjernvarmerør
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 2500 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 74 kg
Rotationsboremotor
Moment: 58 kNm
Rotation: 100 rpm
Vægt: 1000 kg
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 40 kW
Maks. spoleeffekt: 39,5 kW
Vægt: 198 kg
Caffini membranpumpe
Tommer: 3″
Tørstof håndtering (Ø): 50
Max. løftehøjde (m): 15
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 241 m3/t
Maks. løft: 25 m
Fripassage: 76 mm
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 46,9 m3/t
Maks. løft: 14 m
400V / 2,5 kW
Cityboks
Faste afstandsstykker
Maks. dybde: 3,40 m
Plader, L: 2,00 m – 3,00 m