BA400G D540
El-drevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
El-drevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
Støjdæmpet kabinet: Nej
BA400G D540
El-drevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 16" |
| Sug | 20" |
| Maks. kapacitet | 3250 m3/t (900 l/s) |
| Maks. løft | 30 m |
| Fri passage | 100 mm |
| Vakuumsystem | MP100 (100 m3/t) |
| El-motor | 200 kW (265 Hk) |
| Spænding | 400/690V – 50 Hz |
| Opstart | DOL |
| Lyddæmpet kabinet | Nej |
| Åben ramme | BF17-35 |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Tørvægt | 4680 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dykket slampumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 36 m3/t
Maks. løft: 13 m
400V / 1,3 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 27,5 m
400V / 8,3 kW
Oliestrømsdeler
Olieflow ind: 80 l.p.m.
Olieflow ud: 20/30/40 l.p.m.
Trykventil: 240 bar
Tornado 2 600 PLUS stubfræser
Antal knive: 28 stk.
Vægt: 278 kg
Gravemaskinestørrelse: 13-18 ton
Maks. output: 9000 l/min Head: 35m
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
400V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk højtryksrenser til støvbinding
Maks. pumpe flow: 30 l/min
Pumpe type: HPW 200
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2130 o/m
Vægt: 72 kg
Gravemaskinestørrelse: 1000-2000 kg
Multifunktionel boremotor
Moment: 2,12 kNm
Rotation: 292 rpm
Aksel, indv. ø: 23 mm