BA600G D743
Dieseldrevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 6500 m3/t
Maks. løft: 22 m
Fri passage: 135 mm
Afgang x Sug: 24″ x 28″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA600G D743
Dieseldrevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 24" |
| Sug | 28" |
| Maks. kapacitet | 6500 m3/t (1800 l/s) |
| Maks. løft | 22 m |
| Fri passage | 135 mm |
| Vakuumsystem | MP100 (100 m3/t) |
| Dieselmotor | Volvo Penta |
| Maks. Omdrejninger / min. | 620 |
| Lyddæmpet kabinet | EL23-58 |
| Åben ramme | På bestilling |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 70 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 75 |
| Tørvægt | 11000 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Multifunktionel boremotor
Moment: 2,12 kNm
Rotation: 292 rpm
Aksel, indv. ø: 23 mm
Hydraulisk slangeopruller
Til opsamling og tømning af slanger
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 228 m3/t
Maks. løft: 80 m
400V / 45 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 186 m3/t
Maks. løft: 26 m
400V / 11 kW
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 250 bar
Maks. vand output: 30 l/min
Vægt: 212 kg
El-drevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 51 m3/t
Maks. løft: 17 m
400V / 2,2 kW
Multifunktionel boremotor
Moment: 5,5 kNm
Rotation: 212 rpm
Aksel, indv. ø: 95 mm
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2143 o/m
Vægt: 827 kg
Gravemaskinestørrelse: 18000-35000 kg