BA400G D540
Dieseldrevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3200 m3/t
Maks. løft: 25 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA400G D540
Dieseldrevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 16" |
| Sug | 20" |
| Maks. kapacitet | 3200 m3/t (900 l/s) |
| Maks. løft | 25 m |
| Fri passage | 100 mm |
| Vakuumsystem | MP100 (100 m3/t) |
| Dieselmotor | Volvo Penta |
| Maks. Omdrejninger / min. | 885 |
| Lyddæmpet kabinet | M14-40 |
| Åben ramme | På bestilling |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 35 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 55 |
| Tørvægt | 6300 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 56 m
400V / 15 kW
Hydraulisk slangeopruller
Til opsamling og tømning af slanger
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 22 m3/t
Maks. løft: 31 m
Fri passage: 14 mm
Afgang x Sug: 1,5″ x 1,5″
Materiale: Støbejern
Hydraulisk trykforstærker
Hydraulisk flow: 10 l/min
Maks. tryk: 700 bar
Vægt: 8 kg
Hydraulisk højtryksrenser til rensning af rør
Maks. Spuletryk: 200 bar
Maks. output: 30 l/min
Vægt: 69 kg
Hydraulisk pumpe
Maks. væske flow: 70 l/min
Maks. power: 19 kW
Vægt: 27 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 63 m3/t
Maks. løft: 22 m
400V / 3,7 kW
MOVAX-styresystem
Avanceret
7″ skærm
Styring: Manuel
Multifunktionel boremotor
Moment: 5,5 kNm
Rotation: 212 rpm
Aksel, indv. ø: 95 mm
Passer til 2″ og 3″ slanger