GOMAX 4220
4″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 270 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fripassage: 76 mm
GOMAX 4220
4″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOMAX4220 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 4" |
| Maks. løft | 42 m |
| Maks. kapacitet | 270 m3/t (75 l/s) |
| Fri passage | 76 mm (3") |
| El-motor | 22 kW (30 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1.450 |
| Diamater | 808 mm |
| Højde | 1007 mm |
| Vægt | 256 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRN-04 |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 29,8 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 3 kW
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 2500 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 74 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 105 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Nedbrydningshammer
Slagkraft, J: 22
Mejsel: 19 x 50 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 2.100
Til engangsbrug
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 50 l/min
Maks power: 38 kW
Vægt: 32 kg
Caffini membranpumpe
Tommer: –
Tørstof håndtering (Ø): 50
Max. løftehøjde (m): 15
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 150 m3/t
Maks. løft: 90 m
400V / 37 kW
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 9,1 kW
Maks. spoleeffekt: 9,5 kW
Vægt: 60 kg